Na cmentarzu Antokolskim zakończono prace demontażowe

Na cmentarzu Antokolskim w Wilnie zakończono demontaż pomnika żołnierzom radzieckim – usunięto cokół i tzw. wieczny ogień. W grudniu 2022 roku na cmentarzu Antokolskim zdemontowano sześć stell, które na tymczasowe przechowanie zostały przewiezione na terytorium samorządowego przedsiębiorstwa „Grinda”.

W marcu ubiegłego roku rada stołecznego samorządu podjęła decyzję o przekazaniu pomnika do parku Grūtas, gdzie przez co najmniej 20 lat będzie mógł być eksponowany w jedynym takim na Litwie centrum eksponowania pomników czasów ZSRR.

Więcej>>>


 

Początek odnawiania Misjonarzy

Jakiś czas temu, po usunięciu rusztowania z kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego (Misjonarzy) w Wilnie, mieszkańcy i goście miasta mogli ujrzeć odnowioną 300-letnią fasadę kościoła i rozpoczęte prace porządkowe na terenie wokół zespołu kościelno-klasztornego – informuje Archidiecezja Wileńska.

Odnowione zostały rokokowe sztukaterie, elementy dekoracji, iluzoryczne okna, przywrócono historyczne kolory wieżyczek. Te i inne prace prowadzone są poprzez dostosowanie całego zespołu do potrzeb pielgrzymów.

Więcej>>>


<<<Wstecz