Litewski długodystansowiec pobił dwa rekordy w ciągu dnia

Podwójnie szczęśliwy

W końcu ubiegłego tygodnia litewski długodystansowiec Aleksandras Sorokinas (na zdjęciu) w ciągu jednego dnia pobił dwa rekordy świata: w biegu na 100 mil (160,934 km) i w biegu 12-godzinnym. Zawody odbywały się w Wielkiej Brytanii.

Biegacz z Litwy w imponującym stylu wygrał prestiżowe zawody „Centurion Running Track” i w biegu na 100 mil osiągnął czas 11 h 14 min. i 55 sek., co jest nowym rekordem świata. Na pokonanie każdego kilometra Sorokinas średnio potrzebował 4:12 min. Po pobiciu pierwszego rekordu organizatorzy zawodów podpowiedzieli mu, żeby kontynuował bieg w przeciągu 45 min, gdyż jest szansa pobicia rekordu świata w biegu 12-godzinnym.

Więcej>>>

Puchar Europy koszykarzy

Stal o krok od historycznego sukcesu

Koszykarze Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski przegrali w Tel Awiwie z izraelskim Ironi Ness Ziona 74:82 (22:26, 13:16, 30:17, 9:23) w finale Pucharu Europy FIBA. Trzecie miejsce zajął rumuński CSM Oradea, który pokonał BC Parma Perm (Rosja) 85:76.

Stal była blisko osiągnięcia historycznego sukcesu. Pod koniec trzeciej kwarty prowadziła 64:55, ale w ostatnich 10 minutach nie potrafiła znaleźć sposobu na zatrzymanie agresywnie i fizycznie grającego przeciwnika. Oba zespoły spotkały się w turnieju grupowym we Włocławku, a stawką było pierwsze miejsce w grupie. Wówczas ostrowianie wygrali 93:86, ale rywale awansowali do dalszej fazy rozgrywek z drugiej lokaty.