Podwileńscy biathloniści wrócili z Ignaliny z 22 medalami

Imponujący dorobek

W dniach 11-12 marca w Ignalinie odbyły się biathlonowe młodzieżowe mistrzostwa Litwy, w których bardzo dobrze wystąpili biatloniści Szkoły Sportowej w Niemenczynie oraz Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego, zdobywając ogółem 22 medale, w tym 11 złotych z 17 możliwych.

W drugim dniu zawodów biathloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie od 1,5 do 10 km. Drugie zwycięstwo odniosła Emilia Mincewicz w grupie dziewcząt 2007-2006 r. ur. na dystansie 7,5 km. Emilia na strzelnicy pomyliła się siedem razy, dystans pokonała za 35 min 03,3 sek. Kotryna Kozlovskytė podczas strzelania pomyliła się dziesięć razy i zajęła 6. miejsce, pokonując dystans za 47 min 36,8 sek.

Festiwal strzelecki Haalanda

Manchester City i Inter Mediolan wywalczyły we wtorek awans do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Angielski zespół rozbił u siebie RB Lipsk 7:0, natomiast mediolańczycy obronili na wyjeździe skromną zaliczkę w meczu z FC Porto.

W Lipsku niespodziewanie niemiecka ekipa grała z „The Citizens” jak równy z równym i mecz zakończył się remisem 1:1. W rewanżu nie miała jednak nic do powiedzenia, a gwiazdą był Erling Haaland. Norweg zdobył aż pięć bramek. Festiwal strzelecki rozpoczął w 22. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny. Hat-tricka skompletował jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie dobił uderzenie Kevina De Bruyne w poprzeczkę, a tuż przed przerwą z bliska wpakował piłkę do siatki po rzucie rożnym.