Rekord na pożegnanie Majewskiego

82,98 m – tyle od niedzieli wynosi rekord świata w rzucie młotem. Ustanowiła go Anita Włodarczyk na PGE Stadionie Narodowym podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Z polskimi kibicami pożegnał się dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

To był ostatni w Polsce konkurs dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą. Z kibicami pożegnał się świetnym wynikiem 21,08, który dał mu drugie miejsce.

„Tomku, dziękujemy” – koszulkę z takim napisem mieli na sobie wszyscy zawodnicy pchnięcia kulą. Wynik 21,08 jest jego najlepszym od blisko czterech lat – 2 września 2012 roku pchnął 21,31 w Berlinie.

Niepokonana drużyna

Polscy siatkarze po 20 latach zdobyli złoty medal mistrzostw Europy juniorów. W finale rozegranym w Płowdiw pokonali Ukrainę 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12). Brąz wywalczyli Rosjanie, którzy wygrali z Włochami 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:18).

Jedyny do tej pory złoty medal tej imprezy biało-czerwoni zdobyli w 1996 roku, kiedy obecnych zawodników nie było jeszcze na świecie. Wówczas w drużynie Ireneusza Mazura występowali m.in. Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak czy Paweł Zagumny.

Obecna ekipa, której trenerami są Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł, jest jedną z najbardziej utalentowanych od lat. Ostatni mecz przegrała w zeszłym roku, ale w poprzednim sezonie wywalczyła mistrzostwo świata i Europy kadetów.