Polki ze srebrnym medalem ME
Pozostał niedosyt…
Polskie hokeistki na trawie zdobyły srebrny medal halowych mistrzostw Europy. W finale w Berlinie przegrały z Niemkami 2:3 (1:1). Brązowy medal wywalczyła Austria po zwycięstwie nad Hiszpanią 3:1 (0:0).
Biało-czerwone jako jedyny zespół w turnieju przeciwstawiły się gospodyniom, które wygrywały swoje mecze pewnie i wysoko, gromiąc w półfinale Austrię 7:0. Już w trzeciej minucie zapachniało niespodzianką, bowiem Polki po raz kolejny w tych mistrzostwach wykonały krótki róg, który podobnie jak we wcześniejszych meczach, Sandra Tatarczuk zamieniła na gola. Potem broniące tytułu Niemki uzyskały przewagę i wyrównały w drugiej kwarcie. Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce.
Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej zdobyła Puchar Narodów Afryki
Ciernista droga na szczyt
Piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej triumfowali w rozgrywanym w ich kraju turnieju o Pucharu Narodów Afryki. W niedzielnym finale w Abidżanie pokonali Nigerię 2:1. Iworyjczycy, którzy po fazie grupowej zmienili selekcjonera, po raz trzeci w historii okazali się najlepsi na kontynencie.
Poprzednio reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej zwyciężyła w turnieju o Puchar Narodów Afryki w 1992 i 2015 roku. Nigeryjczycy również mają na koncie trzy triumfy – w 1980, 1994 i 2013 roku. Niedzielny finał był drugim starciem tych reprezentacji w tegorocznej edycji. W fazie grupowej górą była Nigeria – zwyciężyła wówczas 1:0. Trzecie miejsce w imprezie zajęła Republika Południowej Afryki, która w sobotę – po remisie 0:0 – pokonała w rzutach karnych Demokratyczną Republikę Konga 6-5.