Aleja przedsiębiorczych choinek

W Solecznikach nastąpiło uroczyste otwarcie alei choinkowej. Ponad 20 świątecznych drzewek zostało udekorowanych przez firmy, placówki i organizacje. Do udziału w tworzeniu alei choinkowej w Solecznikach zaprosił samorząd rejonu. Na zaproszenie odezwało się 23 uczestników: spółki, placówki, szkoły i przedszkola, organizacje i wspólnoty, zespoły artystyczne.

Aleja choinkowa stanęła w ub. poniedziałek przy ul. Szkolnej w Solecznikach, przy Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. Świąteczne drzewka odzwierciedlają dziedzinę działalności uczestników akcji.

Obecny na otwarciu alei mer rejonu solecznickiego Zdzisław Palewicz podziękował firmom, instytucjom, organizacjom, przedsiębiorcom za tworzenie świątecznego nastroju i współpracę. Jak informuje samorząd, o zaopatrzenie w energię elektryczną dla twórców choinek zadbała gmina Soleczniki, która już jesienią postarała się, aby każdy uczestnik tej pięknej świątecznej akcji mógł oświetlić swoją dekorację. Gmina czuwała też nad całym procesem ustawiania choinek.

W Solecznikach już od ponad tygodnia panuje przedświąteczny nastrój. Światełka na głównej choince rejonu solecznickiego, która stoi na placu miejskim w Solecznikach, zabłysły 3 grudnia. Choinkowa konstrukcja ma 21,5 metra wysokości. Ozdobiona ona jest 1700 m girland i ponad tysiącem srebrnych i złotych bombek.

A. K.

Na zdjęciu: choinki będą cieszyć oko do połowy stycznia

<<<Wstecz