Polka – mistrzynią Litwy w kyokushin karate

Twardzielka

Wilnianka Eliza Rackiewicz wywalczyła tytuł mistrzyni kraju w kyokushin karate w kategorii wagowej 55-60 kg. Mistrzostwa w tej dyscyplinie sportu odbyły się w końcu ubiegłego tygodnia w hali sportowej w Janowie.

19-letnia Polka karate uprawia od ponad siedmiu lat. Mistrzynią kraju została po raz pierwszy. W ubiegłym roku została brązową medalistką, a w tym roku okazała się najlepsza i stanęła na najwyższym stopniu podium. Tytuł mistrzowski wywalczyła w imponującym stylu i rywalki nie miały za wiele do powiedzenia. W finałowej walce przeciwniczkę pokonała już w pierwszej rundzie. Wywalczenie tytułu mistrzowskiego zaprocentowało zdobyciem przepustki na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Gruzji.

Armand Duplantis ustanowił rekord świata w skoku o tyczce

Plejada świetnych wyników w Toruniu

Szwed Armand Duplantis ustanowił w Toruniu rekord świata w skoku o tyczce – 6,17 m. 20-latek wygrał zaliczany do prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour mityng Orlen Copernicus Cup. Zwyciężczyni biegu na 400 m Justyna Święty-Ersetic poprawiła rezultatem 51,37 s. rekord Polski.

Duplantis pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,17 w drugiej próbie. Dotychczas rekord świata należał do Francuza Renaud Lavillenie, który w 2014 roku w Doniecku skoczył 6,16. Na stadionie najwyżej w historii skakał legendarny Ukrainiec Siergiej Bubka – 6,14 w 1994 roku. Czwarty w konkursie tyczkarzy był Paweł Wojciechowski – 5,52.