Rejon solecznicki w kalejdoskopie

Białostockie nagrody

Działająca od 2016 roku Wspólnota Miłosierdzia Bożego w Solecznikach 28 września została uhonorowana nagrodą im. bł. ks. Michała Sopoćki – „Michałem”. Już po raz trzeci w ramach Dni Patronalnych Miasta Białegostoku wręczono takie nagrody. Uroczystość pod patronatem arcybiskupa metropolity białostockiego odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Solecznicka organizacja, kierowana przez Tadeusza Romanowskiego, nagrodę otrzymała w kategorii „Propagator tradycji i kultury polskiej na Kresach”, zaś w kategorii „Pełniący dzieła miłosierdzia” – s. Michaela Rak i Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie.

Niezapomniana podróż do Polski

W dniach 16-21 września grupa wychowanków placówki społecznej „Promień nadziei” w Solecznikach wraz z wychowawcami uczestniczyła w wycieczce do Polski. Wyjazd odbył się na zaproszenie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie „AKTYWNI”, działającego w Białymstoku. W ramach wycieczki solczanie odwiedzili Gdańsk, Gdynię i Sopot.

Sportowe sukcesy w Gorżdach

21 września drużyny sportowe rejonu solecznickiego wzięły udział w finałowych turniejach Igrzysk Starostw Litwy, które odbyły się w Gorżdach (rejon kłajpedzki). Solczanie rywalizowali w zawodach koszykarskich, siatkarskich, tenisa stołowego, piłki nożnej, warcabach, szachach oraz turnieju darta. Wśród 50 drużyn w klasyfikacji drużynowej solecznicka reprezentacja zajęła wysokie ósme miejsce. Srebrne medale ogólnokrajowych zawodów dla solczan wywalczyły siatkarki, brązowe – tenisiści stołowi.