Rejon wileński zwycięzcą XIV Igrzysk Szkół Litwy

Historyczny sukces!

Zakończyły się XIV Igrzyska Szkół Litwy w roku szkolnym 2018-2019. Były one szczególne dla drużyny rejonu wileńskiego, która wywalczyła pierwsze miejsce wśród samorządów wiejskich, gromadząc 1737 pkt. Na drugim miejscu uplasował się rejon szyłelski z 1558 pkt, a na trzecim kiejdański – 1509 pkt. Jest to pierwsze tak znaczne osiągnięcie. Historyczny sukces jest tym bardziej wymowny, że drugą w klasyfikacji drużynę nasi sportowcy wyprzedzili aż o 179 pkt!

W XIV Igrzyskach Szkół Litwy wzięło udział prawie 200 tys. uczniów z 900 szkół kraju, którzy rywalizowali w 24 dyscyplinach sportowych. W trakcie igrzysk odbyło się 268 zawodów strefowych, 127 międzystrefowych oraz 73 finały. Igrzyska zakończyły się 14 czerwca br. Po tych zawodach postawiono kropki nad i, wyłonieni zostali zwycięzcy zarówno wśród szkół, jak też rejonów i miast.

Więcej>>>

Udane starty solczan w Gdyni

Sportowcy z rejonu solecznickiego wrócili do domu z XIX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych, które w dniach 27 lipca – 3 sierpnia zostały przeprowadzone w Gdyni. W sportowej imprezie polonijnej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, w 22 dyscyplinach rywalizowało ponad 1000 zawodników z 27 krajów. Igrzyska odbyły się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Najliczniejsze reprezentacje w Gdyni mieli Polacy z Czech, Litwy oraz Białorusi. Właśnie oni najczęściej stawali na podium. Ostatecznie w ogólnej klasyfikacji medalowej wygrała drużyna z Czech, drugie miejsce zajęła Białoruś, trzecie – Litwa. Pokaźny dorobek w sukcesie Litwy miał rejon solecznicki.