Udane starty biathlonistów z rejonu wileńskiego na Łotwie

Worek z medalami

przywieźli młodociani biathloniści z rejonu wileńskiego, którzy wzięli udział w mistrzostwach Litwy wśród dzieci i młodzików, które odbyły się w centrum „Smeceresils” w Madonie na Łotwie 6-7 marca. Wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego w sumie wywalczyli 13 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Pierwszy krążek dla ekipy ze stołecznego rejonu wywalczył Romuald Aleksandrow, który w sprincie na dystansie 7,5 km zajął drugie miejsce. W jego ślady poszła Wiktoria Romanowa, która wystartowała w zawodach po miesięcznej przerwie spowodowanej kłopotami ze zdrowiem. Wiktoria miała do pokonania trasę 6 km i udowodniła, że nie utraciła dobrej formy i na mecie zameldowała się jako druga. Trzecie miejsce wywalczyła jej koleżanka Kamilė Jakubauskaitė.

Pierwsze złoto do skarbonki drużyny z Litwy wywalczył Daniel Buchowski, który w kategorii wiekowej 2006 r. ur. i młodsi na dystansie 3 km zajął pierwsze miejsce. Za jego przykładem poszła Sylvija Karavackaitė, która na tym samym dystansie wywalczyła kolejny krążek najwyższej próby. Mało tego obok niej na podium stanęły koleżanki z drużyny – Milena Bernatowicz i Mila Sinkiewicz.

W drugim dniu zawodów Romuald Aleksandrow mimo błędów na strzelnicy szybko pokonał trasę 12,5 km i zdobył drugie srebro. Wiktoria Romanowa i Kamilė Jakubauskaitė wystartowały w biegu na 7 km. Obie spisały się wyśmienicie i Wiktoria zdobyła złoto, a Kamilė wywalczyła medal brązowy. Nie powiodło się natomiast Buchowskiemu, który popełnił zbyt wiele błędów na strzelnicy i finiszował dopiero piąty. Kolejny raz nie zawiodła Karavackaitė, która znów była najlepsza na dystansie 4 km. Wywalczyła ona drugie złoto i jej występ był najbardziej udany. Równie dobrze wypadły koleżanki, które ponownie wywalczyły miejsca na podium. Tym razem to Sinkiewicz była jednak druga, a Bernatowicz trzecia. W sumie występ naszej młodzieży był niezwykle udany i satysfakcji z tego powodu nie ukrywał Marian Kaczanowski, dyrektor SzSSRW i trener.

– To budujące, że młodzi biathloniści odnoszą sukcesy na zawodach i kontynuują świetne tradycje naszej szkoły sportowej – zaznaczył Kaczanowski.