Turniej piłki siatkowej o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego 2018

Dream Team na fali

Siatkarki drużyny „Dream Team” wygrały turniej o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego 2018, który odbył się po raz czwarty na parkiecie sali sportowej Gimnazjum w Awiżeniach. Drugie miejsce wywalczyły miejscowe zawodniczki, a trzecie siatkarki z ekipy „Delta Volley”.

W tradycyjnym turnieju, rozgrywanym w okresie bożonarodzeniowym, wzięło udział sześć zespołów: „Nimfy” z Niemieża, połączona drużyna Bujwidz i Mościszek „Raven”, „Delta Volley” i „Dream Team” z Wilna oraz miejscowe siatkarki reprezentujące barwy gimnazjum oraz Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Mecze były rozgrywane według zasady „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Spotkania były wyrównane i zacięte, a więc emocji i adrenaliny nie brakowało.

W „małym finale” zmierzyły się siatkarki z SzSSRW i „Delty Volley”. Grające w osłabieniu gospodynie turnieju mimo własnych ścian i dopingu kibiców uległy rywalkom z wynikiem 1:2. W finale zmierzyły się drużyny awiżeńskiego gimnazjum oraz „Dream Team”, która triumfowała w poprzedniej edycji turnieju i miała chrapkę na powtórzenie sukcesu. Spotkanie warte było finału i obie drużyny zademonstrowały siatkówkę na najwyższym poziomie. Pierwszego seta wygrały gospodynie, ale doświadczone zawodniczki „Dream Team” wygrały drugiego seta i o tym, kto wygra prestiżowy turniej decydował trzeci set. W nim doświadczenie, rutyna i zachowanie zimnej krwi wzięło górę nad młodością i zapałem. Puchar po raz drugi z rzędu wywalczyły zawodniczki „Dream Team”.

Podczas ceremonii wręczenia nagród do sali wkroczył św. Mikołaj, który wręczył prezenty uczestnikom dwudniowych zmagań. Karol Pacyna, starszy specjalista Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki administracji samorządu rejonu wileńskiego, podkreślił, że przegranych na turnieju nie było, a turniej był doskonałą okazją do sprawdzenia swych umiejętności i formy. Wszystkim ekipom zostały wręczone puchary oraz piłki do gry w siatkówkę. Zespoły z podium otrzymały medale w odpowiednich kolorach, a najlepszym zawodniczkom turnieju zostały wręczone statuetki.

Organizatorzy już teraz przymierzają się do kolejnego turnieju, który będzie obchodził skromny jubileusz pięciolecia. Aby go godnie uczcić snute są plany, żeby turniejowi nadać rangę międzynarodowego i prawdopodobnie zamysł ten zostanie zrealizowany.