Podwójny sukces Kobayashiego na Turnieju Czterech Skoczni

Odporny psychicznie Japończyk

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w ostatnim konkursie narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i był czwarty w klasyfikacji generalnej. Triumfował Japończyk Ryoyu Kobayashi, który okazał się najlepszy na wszystkich obiektach TCS.

Na podium całego cyklu obok Japończyka stanęli Niemcy Markus Eisenbichler i Stephan Leyhe, który wyprzedził Kubackiego o 3,3 pkt. W Bischofshofen Kamil Stoch zajął 12. lokatę, a tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. W całej imprezie Stoch, zwycięzca dwóch poprzednich edycji, był szósty, a Żyła – dziewiętnasty. Pozostali biało-czerwoni zajęli dalsze lokaty. W niedzielę żaden z nich nie awansował do drugiej serii skoków. 36. był Stefan Hula, 40. Maciej Kot, 45. Jakub Wolny, a kwalifikacji, które odbyły się tuż przed konkursem, nie przebrnął Aleksander Zniszczoł.

Turniej piłki siatkowej o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego 2018

Dream Team na fali

Siatkarki drużyny „Dream Team” wygrały turniej o Puchar Mer Rejonu Wileńskiego 2018, który odbył się po raz czwarty na parkiecie sali sportowej Gimnazjum w Awiżeniach. Drugie miejsce wywalczyły miejscowe zawodniczki, a trzecie siatkarki z ekipy „Delta Volley”.

W tradycyjnym turnieju, rozgrywanym w okresie bożonarodzeniowym, wzięło udział sześć zespołów: „Nimfy” z Niemieża, połączona drużyna Bujwidz i Mościszek „Raven”, „Delta Volley” i „Dream Team” z Wilna oraz miejscowe siatkarki reprezentujące barwy gimnazjum oraz Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Mecze były rozgrywane według zasady „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Spotkania były wyrównane i zacięte, a więc emocji i adrenaliny nie brakowało.

Najlepszy w Polsce i Europie

Siatkarski mistrz świata i najbardziej wartościowy zawodnik tej imprezy (MVP) Bartosz Kurek został najlepszym sportowcem Polski 2018 roku w 84. plebiscycie „Przeglądu Sportowego”, organizowanym wspólnie z telewizją Polsat. Dosłownie rzutem na taśmę wyprzedził mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Kamila Stocha. 3.miejsce w plebiscycie zajął kapitan mistrzowskiej drużyny siatkarzy Michał Kubiak. Kurek jest pierwszym w historii siatkarzem, który wygrał ten plebiscyt.

Jego postawę doceniono także poza krajem – został najlepszym siatkarzem Europy 2018 roku.