Złoty początek

We wtorek na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce zostały rozdane pierwsze medale. Zgodnie z przewidywaniami Polacy dominowali w rzutach młotem i pchnięciu kulą, nie wiadomo tylko było kto wygra. Mistrzami Europy zostali Wojciech Nowicki (młot) i Michał Haratyk (kula). Srebrne medale wywalczyli też Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki.

We środę pierwszą w historii polską mistrzynią Europy w pchnięciu kulą została Paulina Guba. Dzięki temu Polska po pierwszym i drugim dniu zmagań zajmowała 1. miejsce w kwalifikacji medalowej.

Niestety, zawiódł dwukrotny wicemistrz olimpijski, medalista mistrzostw świata Piotr Małachowski – nie obronił tytułu mistrza Europy w rzucie dyskiem. W eliminacjach nie zaliczył ani jednej próby. – Wygrał ze mną stres – przyznał kapitan polskiej reprezentacji, dla którego było to prawdopodobnie pożegnanie z ME. Jego kolega Robert Urban był dopiero 14. Miejsce polskiego mistrza na tronie zajął Litwin, mistrz świata Andrius Gudžius.

Mistrzostwa K18 w Kielcach

Mistrzostwa świata do lat 18 piłkarek ręcznych rozpoczęły się we wtorek w Kielcach. – Przed nami bardzo trudny turniej. Naszym podstawowym celem jest wyjście z grupy – powiedziała trenerka reprezentacji Polski Agnieszka Truszyńska.

W mistrzostwach rywalizują 24 drużyny podzielone na cztery grupy, z każdej do fazy pucharowej awansują cztery najlepsze zespoły. Polki trafiły do grupy A, w której ich rywalkami są ekipy Niemiec, Rumunii, Angoli, Słowacji i Austrii.

Po pierwszych dwóch dnia gier zadanie zostało praktycznie wykonane: Polski pokonał kolejno Angolę – 26:19 i Słowacje – 29:16.