Piłkarski turniej o "gniazda Sokoła"

23 września 2017 r. na wielofunkcyjnym boisku w Białej Wace rozegrany został IX turniej piłki nożnej o puchar białowackiego gniazda TG ,,Sokół”. W rywalizacji uczestniczyło ogółem 12 drużyn. Były to drużyny z rejonu solecznickiego, wileńskiego, trockiego oraz Wilna.

Sportowcy nie tylko dobrze poradzili sobie w turnieju, lecz naocznie pokazali, jak treściwie i korzystnie należy spędzać czas. Najlepszą ekipą turnieju została drużyna gospodarzy, drugie miejsce wywalczyli piłkarze wileńskiej drużyny „Dream Team” (Wilno), trzecie miejsce zdobyła ekipa „Mołodziożka” z Rudominy.

Drużyny uhonorowane zostały pucharami, medalami i dyplomami honorowymi. Tytuł najlepszego bramkarza turnieju został przyznany Raimondasowi Mačysowi z Białej Waki. W kategorii najwszechstronniejszych piłkarzy wyróżnienia przypadły R. Andruszkiewiczowi z „Dream Team” oraz A. Vitkauskasowi z drużyny „Mołodziożka”. Najbardziej bramkostrzelnym piłkarzem, nie po raz pierwszy, został Vladas Podberezskij z Białej Waki.

Organizatorzy już zapraszają na X jubileuszowy tradycyjny turniej piłki nożnej o puchar białowackiego gniazda TG ,,Sokół”, który odbędzie się w kwietniu 2018 r.