Lekkoatleci na medal

Cztery medale na zimowych mistrzostwach Litwy w lekkiej atletyce, które odbywały się w Kłajpedzie, zdobyli reprezentanci Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Pomimo sukcesów indywidualnych, odnieśli też sukces drużynowy, zajmując wysokie trzecie miejsce.

Występ wychowanków SzSSRW należy uznać za bardzo udany. Zdobywali oni medale w różnych kolorach i czterokrotnie stawali na podium. Podczas dwudniowych zawodów lekkoatletycznych (18-19 lutego br. ) nasi lekkoatleci pomyślnie rywalizowali zarówno z rówieśnikami, jak i starszymi rywalami.

Bardzo dobrze w biegu na 1500 m wypadła Agnieszka Koleśnik, która na tym dystansie wywalczyła złoto w grupie juniorów i była czwarta wśród dorosłych. W jej ślady poszła Wioletta Godlewska, która w biegu na 1500 m z przeszkodami uplasowała się na drugiej pozycji wśród dorosłych. Kolejne medale do skarbonki drużynowej wrzucili - Valdas Dopolskas i Martynas Stanys.Valdas zdobył srebrny medal w biegu na 3000 m wśród juniorów, a Martynas na tym samym dystansie finiszował jako trzeci w grupie dorosłych.

Punkty dla naszej drużyny zdobywali też: Karina Onufrijewa, Snieżana Dopolskaite i Dariusz Werkowski.

Po podsumowaniu wyników nasza ekipa uplasowała się na trzecim miejscu wśród rejonów Litwy. Jest to więc znaczny sukces lekkoatletów rejonu stołecznego i oby tak dalej!

Inf. wł.

Nasi w Europie

Zżarła ich trema

W czeskim mieście Liberec odbył się 10 Europejski Młodzieżowy Festiwal Olimpijski. Wśród 14-osobowej delegacji młodych sportowców z Litwy swój region i państwo reprezentował wychowanek szkoły sportowej rejonu wileńskiego – niemenczynianin Edwin Tomaszewicz.

15 lutego, w centrum biathlonowym Jablonec nad Nysą, w wyścigu indywidualnym na 12,5 km wziął udział Edwin Tomaszewicz. Przed tygodniem Edwin startował na mistrzostwach świata w starszej grupie wiekowej i nieźle się spisał (43 miejsce), spodziewano się, że rywalizując z rówieśnikami może uzyskać niezły wynik. Niestety, tym razem Edwin bardzo źle strzelał – 10 karnych minut pozwoliło Edwinowi na zajęcie dopiero 70. miejsca. Trochę lepiej się spisał Modestas Girkus zajmując 69 miejsce, Arnoldas Mikelkevičius – 78.

Nie powiodło się też naszym biathlonistkom – Marii Kaznaczenko i Oldze Derendiajewej. Z powodu słabego strzelania (4 pudła) Kaznaczenko zajęła 44. miejsce, a Derendiajewa spudłowała 9 razy i na mecie była dopiero 68.

16 lutego, w drugim dniu zawodów, biathloniści rywalizowali w sprincie na 7,5 km. Edwin na liniach ogniowych mylił się dwa razy (1+1) i na mecie był 63. Nie lepiej wypadli inni reprezentanci Litwy: Arnoldas Mikelkevičius był 72., a Modestas Girkus – 73. Marija Kaznaczenko wywalczyła 41 miejsce, a Olga Derendiajewa linię mety przecięła jako 73.

Wieczorem 16 lutego prezydent Litewskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego (LNKOl) Arturas Poviliunas zaprosił sportowców i ich trenerów na oficjalne przyjęcie z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości Litwy. Poviliunas przypomniał sportowcom, że zbliża się czas ukończenia nauki i wkrótce staną oni przed wyborem – sport lub nauka. Prezydent LNKOl życzył sportowcom trafnego wyboru w przyszłości i dobrych wyników – w sporcie i na egzaminach. Podziękował także trenerom za ich trudną i ofiarną pracę. W imieniu trenerów Marian Kaczanowski podsumował pierwsze starty naszych sportowców, które nie były tak dobre, jak się spodziewano. Zdaniem Kaczanowskiego, młodzi kadrowicze nie poradzili z psychologicznym napięciem i tą odpowiedzialnością, która spadła na ich barki. Podziękował władzom LNKOl, szczególnie prezydentowi Arturasowi Poviliunasowi, za wyrozumiałość i poparcie w rozwiązywaniu problemów zimowych dyscyplin sportowych.