Udane starty

Wychowankowie Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego bardzo dobrze się spisali podczas przeprowadzonych pod koniec lutego w lesie Varniku w rejonie trockim Mistrzostw Litwy w Narciarskim Biegu na Orientację. Pierwszego dnia na długiej trasie Dovile Barszkutyte (kategoria wiekowa do lat 14) zajęła 6 miejsce. Zwyciężyła Karolina Šileikaite z Poniewieża. Drugiego dnia w biegu sztafetowym nasze dziewczęta wywalczyły 2 miejsce. Srebrnymi medalami Mistrzostw Litwy w Narciarskim Biegu na Orientację uhonorowano Martę Morkunaite, Julię Leganowicz i Dovile Barškutyte z Pogir oraz ich trener Rutę Čaikovskiene. W tej konkurencji zwyciężyła drużyna z Poniewieża.

Ruta Bukauskaite – zwyciężczynią

Pod koniec lutego w Kownie podczas Halowego Lekkoatletycznego Meczu Krajów Bałtyckich wspaniale wystąpiła wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Ruta Bukauskaite. Zwyciężyła na dystansie 3 000 m z wynikiem 10 min. 42, 72 sek., minimalnie wyprzedzając reprezentantkę Łotwy Alone Melnikę (10 min. 42,8 sek.). Trzecie miejsce zajęła nasza reprezentatka Ruta Norkute (10 min. 51,31 sek.). Gratulujemy R. Bukauskaite z Podbrzezia oraz jej trenerowi Vytautasowi Grażisowi zwycięstwa i życzymi udanych następnych startów.

Srebrne i dwa brązowe medale biathlonistów

W dniach 2-3 marca br. w Ignalinie odbywały się Biathlonowe Mistrzostwa Litwy w biegach sprinterskim i pościgowym. Bardzo dobrze się spisali biathloniści z Niemeczyna - wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Pierwszego dnia bieg sprinterski chłopców (ur. 1994 r. i młodsi) rozgrywany był na dystansie 3 km. Zawodnicy musieli dwukrotnie pojawić się na strzelnicy i oddać strzały z pozycji leżącej. Brązowy medal wywalczył Šarunas Jukna. Biegł bardzo dobrze, jednak 4 rundy karne nie pozwoliły mu zająć wyższego miejsca Adam Mikelewicz zmuszony był przebiec dwie rundy karne po 150 m - zajął 6 miejsce. Zwyciężył celnie strzelający Arnoldas Mikelkevičius z Ignaliny. Starsi chłopcy (ur. 1991-1993) mieli do pokonania dystans 7,5 km z dwukrotnym strzelaniem z pozycji leżącej. Za niecelne trafienia musieli biec rundy karne po 150 m. Brązowy medal wywalczył Karol Dąbrowski (dodatkowo biegł 6 rund karnych). Czwarte miejsce przypadło Rafałowi Mikielewiczowi (7 rund karnych). Edwin Tomaszewicz zajął 11 miejsce (7 rund karnych oraz 5 min. kary za niewykonane dwie rundy karne). Maciej Mikelewicz uplasował się na pozycji 12. (6 rund karnych). Zwyciężył Karolis Vitkunas z Onykszt. Drugiego dnia biathloniści rywalizowali w biegu pościgowym, startując zgodnie z różnicami czasowymi uzyskanymi w biegu sprinterskim. W grupie chłopców ur. 1994 i młodszych na dystansie 3 km o wiele celniej strzelali Šarunas Jukna i Adam Mikielewicz. Ścigali się bardzo szybko. Sz. Jukna z trzeciegio miejsca przesunął się na drugie i wywalczył srebrny medal. A. Mikielewicz z 6. miejsca podniósł się na 4. Zwyciężył Arnoldas Mikelkevičius z Ignaliny. Chłopcy z grupy wiekowej ur. 1991-1993 musieli pokonać dystans 6 km oraz cztery razy strzelać z pozycji leżącej. Karol Dąbrowski musiał przebiec 12 rund karnych, jednak na trasie był bardzo szybki, zdołał podnieść się na drugie miejsce i wywalczył srebrny medal. Rafał Mikielewicz zajął 5 miejsce. Zwyciężył Karolis Vitkunas z Onykszt.

Występ narciarzy w Ignalinie

17 lutego br. w Ignalinie ponad 100 uczestników stanęło na starcie 3 i 5 km w biegach narciarskich w ramach Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Szkolnej Litwy. Rejon wileński reprezentowała młodzież z gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. Dziewczęta i chłopcy zwyciężyli w rejonowych zawodach wśród szkół rejonu wileńskiego. Jako pierwsze na trasie 3 km rywalizowały dziewczęta. Najlepiej z naszych przedstawicielek przebiegła Julia Szydłowska, zajmując 18 miejsce. Natomiast drużynowo nasze dziewczęta zajęły 7 miejsce spośród 16 szkół Ltwy.

Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy. Karol Dąbrowski zajął 3 miejsce, ustępując o 4 lata starszym dwom przedstawicielom z Onikszt, zaś Edwin Tomaszewicz zajął 10 miejsce. Maciej Mikielewicz i Władek Jenkewicz zajęli 4 miejsce i otrzymali w nagrodę zaproszenie na Szkolny Festiwal Olimpijski, który odbędzie się 10 czerwca 2007 roku w sali “Siemens Arena” w Wilnie.